SAHADŽA JÓGA ZLÍN

Akce Sahadža jógy

Výstava na zlínském zámku 1.-19.9.2020

Od 1. září byla pro vás otevřena výstava k výročí 50 let Sahadža jógy pro lidstvo a 30 let v Česku s doprovodnou výstavou obrazů Sabine Ryškové a tradičního ženského oblečení - sárí a dřevořezby. 

Malé video z výstavy pak naleznete zde: https://youtu.be/__HnapiqujA 

V rámci výstavy pro vás také proběhl koncert umělců ze Slovenska - hudební formace Ian Petrovič and The Good Seeds, který se uskutečnil v sobotu 12. 9. v 16:30 hod. na nádvoří zlínského zámku.

 


Art camp v Borotíně u Boskovic

Máte chuť na zajímavý výlet na poslední srpnovou sobotu? V tom případě neváhejte a vydejte se do malebné vesničky na hranici Moravy a Čech v krásné krajině poblíž Moravského krasu - do Borotína u Boskovic. Sahadža jóga ve spolupráci s Arboretem Borotín pro vás zde připravuje workshopy a ukázky z rukodělného a řemeslného umění. Můžete se těšit i na speciality z indické kuchyně, meditaci či prohlídku arboreta Borotín.


Zažijte unikátní festival o hledání a nalezení vnitřní rovnováhy!

Můžete se těšit na bohatý umělecký a kulturní program plný živých koncertů, tanečních vystoupení, meditačních
a tanečních workshopů a také výstavy, věnované kulatému výročí sahadža jógy u nás i ve světě (celý program na https://wemeditate.cz/festival-50-30).
Důležitá poznámka pro rodiče - bude i dětský koutek!

To vše na stejném místě, kde se konal první program sahadža jógy v Československu - v pražském Průmyslovém paláci. 18. 7. 2020 to bude na den přesně 30 let :)

Je to oslava, tedy žádné vstupné na ni nevybíráme :)

U příležitosti Sahadža jógy, která oslavuje 50 let pro lidstvo a 30 let v ČR, Vás pozveme na výstavu, která se koná na Obchodním domě Zlín (do konce června 2020)

Video, kde se výstava nachází naleznete zde: 

https://youtu.be/m2CLhGlqIkk

https://youtu.be/4-AtNn5Dd6I


Tuto neděli 21.6.2020 bude medzinárodní den jógy. 

Sahadža jogíni z Indie připravují medzinárodní projekt… bližší informace na stránkach
https://www.sahajayoga.org.in


U příležitosti Sahadža jógy, která oslavuje 50 let pro lidstvo a 30 let v ČR, vstupuje výstava / událost 
„Matka pro všechny“ do virtuálního světa, aby oslovila zájemce ze všech koutů planety.

Tisíce lidí připojených k meditaci společně online. 

U příležitosti padesátého výročí metody Sahadža jógy, oficiálního partnera Centra UNESCO pro mír  jsou v Itálii plánovány dvě bezplatné iniciativy, které každému umožní experimentovat s některými meditačními technikami a rozpouštět vnitřní napětí při pobytu ve vlastních domovech.

Pohodlně si sedněte a nechte se vést jednoduchými technikami, abyste se pokusili dosáhnout stavu pohody společně na fyzické, mentální, emoční a duchovní úrovni. 

 

První online setkání je naplánováno na neděli 3. května v 18:30kdy se na kanálu YouTube SahajaYogaIT bude konat živá streamovaná meditace . 

Meditace nevyžaduje zvláštní pozice ani oblečení.

 

Úterý 5. května ve 12:00 pak bude na řadě Connect Now,  mezinárodní flashmob, který spojí tisíce lidí z celého světa, aby společně zažili stav harmonie a vnitřního míru. Tato iniciativa se uskuteční na  kanálu YouTube společnosti  Sahaja Yoga Italia

 

„Meditace“, vysvětlují organizátoři, „je stav hlubokého duševního klidu prostoupený jemnou vnitřní radostí, ve které je člověk zcela ponořen do přítomnosti, ale zároveň si je dokonale vědom. Nejde tedy o útěk z reality, ale o mocný nástroj k poznání a zlepšení sebe sama, který také přináší pozitivní změnu ve společnosti. Podle slov Šrí Mataji Nirmala Devi: V nás leží mír, krása, sláva našeho bytí. Nemůžeme to hledat venku, musíme jít dovnitř . “

 

Proč 5. května? Od toho dne, v roce 1970, po hluboké meditaci na pláži Nargol v Indii, Shri Mataji Nirmala Devi zahájil to, co lze v oblasti duchovnosti považovat za „revoluci“: probudit vnitřní energii přítomnou v mši každá lidská bytost, známá v sanskritu jako Kundaliní a považovaná na východě za ochranu několika. Poté cestoval po celém světě a dával zdarma příležitost k přístupu k této zkušenosti, která se nazývá „Seberealizace“. Tak se zrodila jedinečná meditační technika, kterou dnes praktikují miliony lidí: „Sahadža jóga“.

 

K příležitosti oslav 50 let Sahadža jógy budou pořádány ve čtyřech dnech nabité koncerty
světoznámými umělci, kteří meditují s námi.

KDY: 7.-10.5.2020 vždy od 18h do 21h.

Mezi hudebníky, co nám potvrdili svou účast, patří např. indický vítěz hudební ceny Grammy, člen hudební skupiny The Rasmus, umělec z Opery v Sydney, zpěvačka, co zpívala se Celine Dion, a další významní hudební umělci. Konkrétní program a jména vám brzy nasdílíme.


Koncerty poběží z platformy wwww.sahajayoga.tv a účast na nich je zcela zdarma.

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...