Akce Sahadža jógy

 

Výstava v Otrokovické BESEDĚ 1.-29.9.2021

Od prvního září probíhá v Otrokovicích výstava k výročí Sahadža jógy, tentokrát s doprovodnou výstavou fotografií pana Zdeňka Šestáka. Ve Fotogalerii se můžete podívat na malou ochutnávku.

 


 

25.-26.9.2021 na Astro festivalu zdraví Otrokovice

Poslední zářijový víkend se můžete přijít podívat do našeho stánku na Astro festivalu zdraví Otrokovice, který se uskuteční na Otrokovické BESEDĚ. Těšíme se na Vás :)

 


 

Nové online kurzy

Začneme v neděli 3. října, kdy do éteru vypustíme první díl z nového cyklu podzimních online meditací sahadža jógy pro začínající. Součástí budou i pravidelné online workshopy. Více informací již brzy zde a na Facebooku.

Ve čtvrtek 7. října v 18h navážeme i novými programy v našem meditačním centru ve Zlíně.

 


 

Týden zdraví Zlín

 

 


 

Festival ZAŽIJ INDII

8. 9. 2021 se v Praze konal další ročník festivalu Zažij Indii. Návštěvníci zde mohl navštívit i stánek Sahadža jógy. Festival nabízel bohatý program včetně hudebních a tanečních vystoupení a ochutnávky indické kuchyně.

 

 


 

Výstava na zlínském zámku 1.-19.9.2020

Od 1. září pro vás byla otevřena výstava k výročí 50 let Sahadža jógy pro lidstvo a 30 let v Česku s doprovodnou výstavou obrazů Sabine Ryškové a tradičního ženského oblečení - sárí a dřevořezby. 

Malé video z výstavy pak naleznete zde: https://youtu.be/__HnapiqujA 

V rámci výstavy pro vás také proběhl koncert umělců ze Slovenska - hudební formace Ian Petrovič and The Good Seeds, který se uskutečnil v sobotu 12. 9. v 16:30 hod. na nádvoří zlínského zámku.

 


Art camp v Borotíně u Boskovic

Poslední srpnovou sobotu roku 2020 i 2021 byla v Borotíně u Boskovic - malebné vesničce na hranici Moravy a Čech v krásné krajině poblíž Moravského krasu - ve znamení lidového umění a řemesl. Sahadža jóga ve spolupráci s Arboretem Borotín pro vás připravila workshopy a ukázky z rukodělného a řemeslného umění. Součástí byla i možnost ochutnávky indických specialit, meditace či prohlídka arboreta.


V červenci roku 2020 se uskutečnil unikátní festival o hledání a nalezení vnitřní rovnováhy!

Návštěvníky zde čekal bohatý umělecký a kulturní program plný živých koncertů, tanečních vystoupení, meditačních a tanečních workshopů a také výstavy věnované kulatému výročí Sahadža jógy u nás i ve světě (celý program na https://wemeditate.cz/festival-50-30).

To vše na stejném místě, kde se konal první program sahadža jógy v Československu - v pražském Průmyslovém paláci. 18. 7. 2020 to bylo na den přesně 30 let :)

U příležitosti oslav k výročí Sahadža jógy: 50 let pro lidstvo a 30 let v ČR se na Obchodním domě Zlín konala výstava.

Video z výstavy můžete shlédnout zde: 

https://youtu.be/m2CLhGlqIkk

https://youtu.be/4-AtNn5Dd6I


U příležitosti výročí Sahadža jógy, která oslavuje 50 let pro lidstvo a 30 let v ČR, vstoupila výstava / událost „Matka pro všechny“ do virtuálního světa, aby oslovila zájemce ze všech koutů planety.

Tisíce lidí se připojilo ke společně meditaci online. 

U příležitosti padesátého výročí metody Sahadža jógy, oficiálního partnera Centra UNESCO pro mír  umožnily dvě bezplatné iniciativy Itálii vyzkoušet si některé meditační techniky a rozpouštět vnitřní napětí při pobytu ve vlastních domovech.

První online setkání proběhlo v neděli 3. května v 18:30kdy se na kanálu YouTube SahajaYogaIT konala živá streamovaná meditace . 

Úterý 5. května ve 12:00 pak přišla řada na Connect Now,  mezinárodní flashmob, který spojil tisíce lidí z celého světa, kteří tak společně zažili stav harmonie a vnitřního míru. Tato iniciativa se uskutečnila na  kanálu YouTube společnosti  Sahaja Yoga Italia

 

„Meditace“, vysvětlují organizátoři, „je stav hlubokého duševního klidu prostoupený jemnou vnitřní radostí, ve které je člověk zcela ponořen do přítomnosti, kdy si je dokonale vědom sám sebe i dění kolem. Nejde tedy o útěk z reality, ale o mocný nástroj k poznání a zlepšení sebe sama, který také přináší pozitivní změnu ve společnosti. Podle slov Šrí Mátádží Nirmalá Deví: V nás leží mír, krása, sláva našeho bytí. Nemůžeme to hledat venku, musíme jít dovnitř. “

 

Proč 5. května? Od toho dne, v roce 1970, po hluboké meditaci na pláži Nargol v Indii, Šrí Mátádží Nirmalá Deví zahájila to, co lze v oblasti duchovnosti považovat za „revoluci“: probudit vnitřní energii přítomnou v každé lidská bytost, známou v sanskritu jako Kundaliní. Poté cestovala po celém světě a dávala zdarma příležitost k přístupu k této zkušenosti, která se nazývá „Seberealizace“. Tak se zrodila jedinečná meditační technika, kterou dnes praktikují miliony lidí: „Sahadža jóga“.

 

K příležitosti oslav 50 let Sahadža jógy proběhly ve čtyřech dnech koncerty nabité světoznámými umělci, kteří meditují s námi.

KDY: 7.-10.5.2020

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...